Recenzja EPOS GSX 300: Smukły rozmiar, smukły wybór – SamaGame (2023)

Contents

 • Podłączanie
 • Końcowe myśli

Ostatnio w rodzinie produktów Sennheiser nastąpiła zmiana marki. Teraz dawny dział gier firmy przechodzi pod markę EPOS, a ludzie z EPOS wysłali swoją nową kartę dźwiękową USB GSX 300 do testów. Wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, wejście mikrofonowe 3,5 mm i podświetlane pokrętło głośności, GSX 300 obiecuje podnieść jakość dźwięku w porównaniu do rozwiązań zintegrowanych z płytą główną lub laptopem.

Podłączanie

EPOS GSX 300 jest wydajnie zapakowany w małe pudełko, które zawiera urządzenie, kabel micro-USB do USB typu A i dokumenty. Urządzenie jest w całości zasilane przez USB, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowej ściany, która zaśmiecałaby okablowanie. Na komputerach z systemem Windows 10 urządzenie jest typu plug and play i nie wymaga instalacji sterownika do podstawowych funkcji. Niektóre z jego zaawansowanych funkcji wymagają zainstalowania pakietu EPOS Gaming Suite na komputerze. To oprogramowanie pozwala na regulację EQ, dostrojenie wejścia mikrofonowego i ustawienie parametrów działania jedynego przycisku na urządzeniu, zwanego Smart Button. EPOS Gaming Suite oferuje również funkcję aktualizacji oprogramowania sprzętowego online dla GSX 300. Po instalacji zostałem poproszony o aktualizację oprogramowania i rozpocząłem testowanie przy użyciu wersji 44.05.60.60.

GSX 300 ma raczej prostą konstrukcję, co sprawdza się przy jego rozmiarze i przeznaczeniu. Można go postawić na biurku i jest wystarczająco mały, aby nie przeszkadzać. Pokrętło głośności działa jak stopniowy cyfrowy tłumik, który po prostu dostosowuje głośność systemu Windows, a nie analogowy potencjometr. Gdy się obracasz, klika, a każde wycięcie oferuje 2 stopnie (ze 100) regulacji głośności. Każda interakcja z pokrętłem powoduje pojawienie się na ekranie wyskakującego okienka wskazującego poziom głośności systemu wraz z trwałym przyciskiem odtwarzania/pauzy oraz przyciskami pomijania utworów do przodu/do tyłu. Jest dyskretny podczas normalnego użytkowania komputera, ale chciałbym, aby istniała opcja wyłączenia wyskakującego okienka.

Dołączony przycisk Smart Button może działać w jednym z dwóch trybów: przełączanie ustawień EQ lub przełączanie między trybami stereo 2.0 i symulowanym trybem dźwięku przestrzennego 7.1. Pokrętło głośności jest podświetlone na niebiesko, gdy aktywny jest tryb stereo, i na czerwono, gdy aktywny jest tryb surround. Te zamiany trybów można również przełączać ręcznie w pakiecie EPOS Gaming Suite, a tryb dźwięku przestrzennego ma dodatkowy suwak pogłosu, który określa stopień zastosowania efektu imitacji pomieszczenia do sygnału. O ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby GSX 300 zaakceptował rzeczywisty sygnał wejściowy surround 5.1 lub 7.1, więc jego tryb surround oferuje jedynie symulację akustyki pomieszczenia. Odkryłem, że używanie przycisku Smart Button jest bezwartościowe do włączania i wyłączania trybu surround, ponieważ wyjście audio pozostanie niezmienione, nawet jeśli zmieni się kolor światła. Dopiero gdy kliknąłem przełączniki w pakiecie EPOS Gaming Suite, wyjście audio faktycznie się zmieniło.

Innym dziwactwem, które zauważyłem, jest brak możliwości wybrania częstotliwości próbkowania GSX 300 w systemie Windows 10 po zainstalowaniu pakietu EPOS Gaming Suite. Urządzenie jest reklamowane jako obsługujące 44,1 kHz, 48 kHz i 24-bitowe 96 kHz, ale po zainstalowaniu EPOS Gaming Suite nie było możliwości przełączenia się na te tryby. Po odinstalowaniu oprogramowania dostępne stało się menu rozwijane w selektorze częstotliwości próbkowania systemu Windows 10. Próbowałem testować z wyjściem WASAPI foobara i aplikacją Amazon Prime HD, aby uzyskać odtwarzanie 96 kHz z własnych plików muzycznych lub ze strumieniowania, ale nie było to możliwe z zainstalowanym pakietem EPOS Gaming Suite. Oprogramowanie nie wyświetla ikony na pasku zadań, gdy jest otwarte, więc znalezienie go w stosie okien może być denerwujące w porównaniu z dosłownie jakimkolwiek innym oprogramowaniem na komputerze.

Użytkownicy zainteresowani słuchaniem muzyki, czy to w wysokiej rozdzielczości, czy w serwisach takich jak Youtube i Spotify, lepiej poszukają czegoś innego, ponieważ wzmacniacz słuchawkowy w GSX 300 jest w najlepszym razie rozczarowujący. Wypróbowałem to z różnymi słuchawkami, które miałem pod ręką, w tym wieloma modelami Sennheiser. Jeśli chodzi o muzykę i dźwięk w grach, wymieniłem zestaw słuchawkowy do gier Sennheiser PC37X, Sennheiser HD598 C, Sennheiser HD598, Sennheiser HD280 Pro, Sennheiser HD650, Sennheiser HD6XX, Philips SHP9500S, Philips Fidelio X2HR, Hifiman HE-4XX, Audio Technica ATH-M50, Audio Technica ATH-A900, gamingowy zestaw słuchawkowy Audeze Mobius (tryb przewodowy) i HyperX Cloud II.

Z nielicznymi wyjątkami, GSX 300 nie oferował żadnych korzyści w stosunku do wbudowanego gniazda słuchawkowego na płycie głównej mojego głównego komputera, aw niektórych przypadkach oferował niższy ogólny poziom głośności. Każdy, kto używa słuchawek z wyższej półki (szczególnie Sennheiser lub Hifiman), będzie miał trudności z uzyskaniem mocy wyjściowej wyższej niż głośność rozmów w pomieszczeniach. Chociaż może oferować czystszy, cichszy dźwięk dla osób, które mają zakłócenia EMI lub inne problemy z wbudowanym rozwiązaniem dźwiękowym, kupujący nie powinni oczekiwać transformacji. Podczas gdy moja obecna płyta główna nie ma żadnych problemów z hałasem, wymieniłem klucz sprzętowy karty dźwiękowej USB, który dostałem od Amazon, który sprzedaje się za około 8 USD w porównaniu z GSX 300. Jakość dźwięku nie różniła się istotnie od taniego, importowanego klucza sprzętowego niż z EPOS, a tańszy klucz sprzętowy rozwiązałby wewnętrzne problemy z hałasem tak samo, jak każde inne zewnętrzne urządzenie dźwiękowe USB. To prawda, że ​​​​klucz sprzętowy nie miał dedykowanego pokrętła głośności, ale ponieważ po prostu dostosowywał głośność systemu Windows, oferował te same podstawowe wrażenia użytkownika. EPOS Gaming Suite oferuje pewne regulacje wejścia mikrofonowego, ale te filtry i efekty są już obecne w praktycznie wszystkich innych aplikacjach, w których byłyby potrzebne (TeamSpeak, Discord, OBS itp.).

Ponieważ nie ma żadnego dodatkowego wyjścia o stałym poziomie, EPOS GSX 300 nie jest również idealny dla użytkowników, którzy często przełączają się między słuchawkami a głośnikami biurkowymi. Będziesz musiał wymieniać kable za każdym razem, gdy będziesz chciał zmienić opcje odsłuchu, tak jak w przypadku prostszych zintegrowanych rozwiązań dźwiękowych na płycie głównej. Każdy, kto czyta moje recenzje, rozumie, jak bardzo kocham pokrętła (wstaw tutaj mem z twarzą Steve’a Harveya), ale pokrętło w GSX 300 nie dodaje prawie żadnej wartości do pakietu dzięki wizualnemu wyskakującemu poziomowi głośności, cyfrowemu tłumieniu i brakowi tekstura.

Końcowe myśli

EPOS GSX 300 można kupić za 80 USD w różnych sklepach internetowych. Propozycja wartości, jaką zapewnia urządzenie w tej cenie, jest raczej mętna. Nie jest solidnym wzmacniaczem słuchawkowym, reklamuje wyjście 7.1 bez możliwości zaakceptowania wejścia 7.1, ma jeden przycisk, który jest prawie bezwartościowy i nie oferuje atrakcyjnego pokrętła głośności. Może rozwiązać problemy z hałasem dla użytkowników cierpiących na zakłócenia elektryczne w ich komputerach, ale może to zrobić każda liczba kart dźwiękowych USB. Jest łatwy w instalacji, a jego kompaktowa rama zmieści się na każdym biurku. Niektórzy użytkownicy docenią podświetlenie pokrętła lub mogą chcieć kupić kartę dźwiękową pasującą do ich zestawu słuchawkowego EPOS. Trudno mi go polecić w większości innych przypadków użycia, a zwłaszcza dla miłośników muzyki ze słuchawkami o wyższej impedancji. 5/10 brązowe nuty

 • jak zsynchronizować postęp gry na różnych urządzeniach z androidem

 • Jak Boba Fett może powrócić w serii The Mandalorian?

 • Top 6 bezpłatnych stron internetowych do tworzenia plakatów

 • [hot] : jak przenieść stare zapisy efektów masowych do legendarnej wersji?

 • Jaki jest obecnie najlepszy aparat mobilny do robienia zdjęć?

 • Top 5 programów uruchamiających Androida bez szuflady aplikacji

 • 11 najlepszych rozwiązań do zarządzania kablami dla bezproblemowej konfiguracji

 • Najbardziej niesławne opuszczone stacje kosmiczne w grach

 • Trzy powody, dla których kamera na deskę rozdzielczą może być przydatna podczas blokady

 • Pojedynek krytyki – Pieszy, jazda po chodniku

 • Te węgierskie organizacje sportowe już uruchomiły dział e-sportu

 • Jak uniknąć obaw na rachunku za telefon?

 • Aplikacje ujawnione, ponieważ 80% singapurskich firm jest narażonych na naruszenie bezpieczeństwa

 • Wywiady dotyczące zaburzenia, które opuszczasz: rozmawiamy z Carlosem Montero i obsadą

 • Opinia: Czy wszyscy są teraz rasistami, czy też w pełni naciskamy na kreteńczyka?

 • Roomba 770. Dogłębna analiza

 • Nadzwyczajna technologia: idź dalej, sięgaj wyżej z Garmin Forerunner 735xt

 • DJI Mini 2, funkcje, cena i karta techniczna

 • Przeznaczenie 2 | W grze muszą nastąpić zmiany

 • jak zmienić tło obrazu w gimp

 • jak zmienić tło i usunąć obiekty w snapseed

 • Ratowanie: wewnętrzne zło (ponownie)

 • [hot] : 18 lat, 338. gracz na świecie, już w ósmych: siedem rzeczy, które warto wiedzieć o emma raducanu

 • Sześć podstawowych aplikacji, jeśli zrootowaliśmy naszego Androida

 • Jak korzystać z Houseparty i co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie

 • Przewodnik dla początkujących, jak nie dawać się narażać na szwank w Internecie

 • jak usunąć reklamy, które pojawiają się po odblokowaniu telefonu z androidem?

 • Jakiego iPada kupić w 2019 roku? Kompletny przewodnik zakupu

 • „Logan”, „Wyspa tajemnic” i nie tylko

 • Gry z żałosnymi dialogami – Najsłabsze ogniwo

Latest

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Golda Nolan II

Last Updated: 29/11/2023

Views: 5500

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Golda Nolan II

Birthday: 1998-05-14

Address: Suite 369 9754 Roberts Pines, West Benitaburgh, NM 69180-7958

Phone: +522993866487

Job: Sales Executive

Hobby: Worldbuilding, Shopping, Quilting, Cooking, Homebrewing, Leather crafting, Pet

Introduction: My name is Golda Nolan II, I am a thoughtful, clever, cute, jolly, brave, powerful, splendid person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.